Odszkodowanie za odwołany lot

Stało się – twój planowany od dawna urlop legł w gruzach. Pogodziłeś się już z tym, bo co możesz zrobić, ale chciałbyś jednak pokrycia swojej straty w pieniądzach. To zupełnie zrozumiałe i masz do tego absolutne prawo.

Istnieje kilka możliwości co do tego, jak można uzyskać odszkodowanie za odwołany lot. Jedną z nich jest ubezpieczenie się na wypadek takiej ewentualności – trzeba o tym pamiętać, kupując dla całej rodziny ubezpieczenia turystyczne. Drugą możliwością jest roszczenie sobie tych pieniędzy bezpośrednio od lotniska, które przecież nie dotrzymało zawartej z tobą umowy, więc jak najbardziej powinno pokryć twoją stratę chociaż częściowo.

Być może uda ci się nawet uzyskać pieniądze z obu tych źródeł – warto próbować, nie masz w końcu nic do stracenia. Odszkodowanie za odwołany lot jest wypłacane dosyć często, więc nie powinno stanowić aż tak wielkiego problemu. Zanim jednak wybierzesz się w kolejną podróż, sprawdź dokładnie, na jakiej zasadzie te odszkodowania są udzielane – jeśli nie uda się tym razem, to przynajmniej będziesz wiedzieć, jak zachować się w przyszłości.

Inne nasze artykuły tematyczny:

Odszkodowanie za odwołany lot
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

About author

Related Articles